Marraskuun tapahtumat

Marraskuussa luvassa paljon mielenkiintoisia tilaisuuksia. MiitIT ry:n tapahtumissa keskustellaan ICT-alan vastuullisuudesta, juhlitaan, kokoustetaan sekä tutustutaan kaupunkikehitykseen.

5.11. MiitIT ry mukana teknologia 19 -messuilla

Teknologia 19 on alan ammattilaisten kohtaamispaikka, jossa perehdytään uutuuksiin ja innovaatioihin, tuuletetaan ajatuksia kiinnostavien puheenvuorojen johdatuksella, sekä seurataan paneelikeskusteluja ja tietoiskuja. Teknologia 19 -messut pidetään messukeskuksessa 5.-7.11. Voit vierailla tapahtumassa maksutta rekisteröitymällä kävijäksi.

MiitIT ry on mukana tapahtuman ohjelman järjestelyissä tiistain 5. päivän osalta osana TIVIAn yhteistyökumppanuutta. Järjestämäämme ohjelmaan kuuluu kaksi puheenvuoroa ja paneelikeskustelu.

Lue lisää

6.11. Juhlatilaisuus: AKVA 40 vuotta

AKVA-kerhon perustamiskokous pidettiin 15.11.1979 lounaskokouksena hotelli Klaus Kurjessa

Sittemmin Atk-koulutuksesta vastaavien kerho on kehittynyt Aktiivisten Vaikuttajien verkostoksi, Helsingin tietojenkäsittely-yhdistys ry on muuttunut MiitIT ry:ksi ja Tietotekniikan liitosta on tullut TIVIA! Maailma muuttuu ympärillämme, mutta nyt on juhlan aika!

Lue lisää ja ilmoittaudu juhlaan

12.11. MiitIT ry syyskokous

Lämpimästi tervetuloa MiitIT ry:n yhdistyksen syyskokoukseen ja jäseniltaan 12.11.2019 klo 17:30. Kokouksen yhteydessä alustaa TIVIAn uusi toimitusjohtaja Jussi Nissilä. Tule tutustumaan yhdistyksen jäseniin ja aktiivisiin toimijoihin sekä keskustelemaan yhdistyksemme toiminnasta alkavalla uudella vuosikymmenellä. Illassa tarjolla buffet-ruokailu sekä virvokkeita. Tilaisuuden tarjoilujen vuoksi pyydämme ilmoittautumaan kokoukseen.

Kokouksessa käsitellään sääntömääräisten asioiden lisäksi sääntömuutos. Yhdistyksen asioita hoitavaan johtokuntaan valitaan uusia jäseniä.

Lue lisää ja ilmoittaudu kokoukseen

14.11. ICT-Ladies -verkoston pikkujoulut

ICT Ladies -verkoston pikkujoulut järjestetään Helsigissä 14.11.2019 klo 18:00 Ravintola Kappelin Kellarissa.

Barona Oy pitää juhlien alussa puheenvuoron. Aiheena on rekrytointihaasteet eri ikäryhmissä, eri ikäryhmien vahvuudet ja tulevaisuuden osaamistarpeet.

Lue lisää ja ilmoittaudu pikkujouluihin

26.11. Yritysvierailu Forum Virium, tutustuminen älykaupunkikehitykseen

Tule tutustumaan älykaupunkikehitykseen Forum Viriumin johdolla. Forum Virium kehittää uusia digitaalisia palveluja yhdessä yritysten, Helsingin kaupungin, julkisten toimijoiden sekä kaupunkilaisten kanssa. Helsingissä Kalasataman alueella kokeillaan uudenlaista älykästä kaupunkikehitystä. Fiksua Kalasatamaa kehitetään joustavasti ja kokeilujen avulla yhdessä yritysten, Helsingin kaupungin, julkisten toimijoiden sekä kaupunkilaisten kanssa. Vierailemme 26.11. Forum Viriumin Urban Lab -yhteiskehittämistilassa, joka sijaitsee sijaitsee Kalasataman REDI-kauppakeskuksessa.

Lue lisää ja ilmoittaudu tapahtumaan

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *