Toimintavuosi 2023

TIVIA Uusimaan vuoden 2023 toimintakausi on alkanut. Yhdistyksen hallitus kokoontui ensimmäisen kerran 11.1. ja sovittiin vastuut hallituksen sisällä. Yhdistyksen syyskokouksessa hallituksen puheenjohtajaksi valittiin Merja Mattsson. Hallituksen muiksi jäseniksi valittiin Ossi Mäntylahti, Lauri Laitinen, Joona Haavisto, Eija Kalliala, Ilkka Ahola, Paula Miinalainen, Miika Länsi-Seppänen ja Esko Clarke Sariola. Lisäksi varajäseniksi valittiin Janne Ollenberg ja Elina Varteva. Järjestäytymiskokouksessa valittiin varapuheenjohtajaksi Ossi Mäntylahti ja rahastonhoitajaksi Miika Länsi-Seppänen.

Hallitus suunnitteli toimintaa vuodelle 2023 ja yhdistyksessä aloittaa uusi verkosto. Tavoite on, että yhdistyksellä on tulevaisuudessa kolme aktiivista verkostoa. Yhdistyksen verkostot keräävät tietystä aiheesta kiinnostuneita jäseniä yhteen ja järjestävät mielenkiintoista sekä ajankohtaista toimintaa. Yhdistys rahoittaa verkostojen toimintaa tapahtumasuunnitelmien ja kulujen mukaan. Jos sinulla on idea ja muutama innokas jäsen, niin ole yhteydessä hallitukseen ja sovitaan jatkosta.

Hyvää vuodenalkua kaikille, tehdään tästä hyvä vuosi.

Alla yhdistyksen syyskokouksessa hyväksytyt toimintasuunnitelma ja talousarvio vuodelle 2023.

TIVIA-Uusimaa-toimintasuunnitelma-2023

Tivia-Uusimaa_talousarvio_2023

Vastaa