Vuoden 2020 hallitus valittu

Yhdistyksen syyskokous valitsi marraskuussa yhdistykselle uuden hallituksen. Uudeksi puheenjohtajaksi valittiin Merja Mattsson. Hallituksen jäseniksi erovuoroisten tilalle valittiin Markku Hangasmaa, Juha Salminen, Lauri Laitinen ja Tommi Vänninen. Lisäksi hallituksessa jatkaa Elina Varteva ja Janne Ollenberg.

Yhdistyksen kokouksessa hyväksyttiin myös sääntömuutokset, jonka myötä yhdistys vaihtaa nimeään muotoon TIVIA Uusimaa. Uudistetut säännöt viedään eteenpäin hyväksyttäväksi patentti- ja rekisterihallitukseen. Tiedotamme muutoksista hyväksynnän jälkeen. Lisäksi syyskokouksessa hyväksyttiin vuoden 2020 toimintasuunnitelma ja talousarvio.

One thought on “Vuoden 2020 hallitus valittu

  1. Onnittelut uudelle hallitukselle, tasapuolisesti sen kaikille jäsenille.

    Kotisivukin on ikäänkuin ryhdistäytynyt:-).

Vastaa

Sähköpostiosoitettasi ei julkaista. Pakolliset kentät on merkitty *